NASZA

OFERTA ZABIEGÓW

Gabinet Podologiczny jest miejscem dla wszystkich osób borykających się z problemami stóp. Oferuję kompleksowe zabiegi przynoszące ulgę w najcięższych przypadkach, przy zachowaniu najwyższego komfortu podczas przeprowadzania zabiegu. Do każdego pacjenta podchodzę bardzo poważnie i odpowiedzialnie.

Specjalizuję się w zabiegach pielęgnacyjnych i profilaktyce stóp. Wykonuje się tu kompleksowe zabiegi związane z pielęgnacją stóp kobiet i mężczyzn, zarówno u osób zdrowych jak i na stopach problematycznych.

Gabinet oferuje bezpieczne zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze stóp dla kobiet w ciąży, dzieci, osób starszych oraz diabetyków. Wyposażony w nowoczesny sprzęt umożliwiający wykonanie zabiegu w komfortowych warunkach. Wszystkie zabiegi wykonywane są przy użyciu najwyższej jakości sprzętu, sterylnych narzędzi i jednorazowych akcesoriów.

Terminy wizyt ustalane są indywidualnie poprzez kontakt telefoniczny. Zadzwoń już dziś i umów się na wizytę – tel. 664 197 806. Zapraszamy!

Poniżej znajdą Państwo listę zabiegów podologicznych oferowanych przez nasz gabinet.

PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY (PEDICURE LECZNICZY)

Podstawowego zabiegu podologicznego zaczyna się od kontroli aktualnego stanu stóp (skóra, paznokcie, deformacje). Następnie specjalistyczna diagnostyka pozwala na rozpoznanie różnego rodzaju zmian w ich początkowej fazie, a w związku z tym szybkie i z reguły bezbolesne terapie lub skierowanie do odpowiedniego lekarza specjalisty.

Na zabieg składa się:

  • obcięcie i oszlifowanie paznokci,
  • usunięcie modzeli, zrogowaceń na piętach,
  • oczyszczenie wałów paznokciowych,
  • wmasowanie odpowiedniego preparatu.

Podstawowy zabieg podologiczny wykonywany regularnie co 4‒8 tygodni jest doskonałą profilaktyką dla naszych stóp i pozwala utrzymać je w dobrej kondycji.

USUWANIE ODCISKÓW

Odciski zazwyczaj mają wielkość ziarenka grochu, są twarde i wystają ponad powierzchnię skóry, zwykle okrągłe i bladożółte. Te punktowe obszary nie usuwane wgniatane są pod powierzchnię skóry wytwarzając rdzeń odcisku. Rdzeń ten uciska znajdujące się pod nim zakończenia nerwowe, powodując ostry ból.

Do najczęstszych przyczyny powstawania odcisków należą:

  • noszenie niewłaściwego obuwia,
  • noszenie niewłaściwych skarpet czy rajstop,
  • zmiany deformacyjne stóp i palców,
  • blizny pooperacyjne,
  • ucisk i tarcie.

Do usuwania odcisków najczęściej używa się środki złuszczające, dłuta podologiczne, skalpel, odpowiednio dobrany frez oraz specjalne opatrunki – odciążenia.

USUWANIE BRODAWEK WIRUSOWYCH NA STOPACH

Kiedy człowiek jest najbardziej narażony na zarażenie wirusem human papillo mavirus (HPV)?

  • Wtedy kiedy osoba cierpi na nadmierną potliwość stóp.
  • Wtedy kiedy odwiedza baseny kąpielowe.
  • Wtedy kiedy ma obniżony poziom odporności.

Do zakażenia dochodzi poprzez kontakt z chorą osobą, lub nawet przez przedmiot z którym osoba chora miała bezpośredni kontakt. Rozpoznanie brodawki wirusowej jest czasem bardzo trudne, bardzo ważne jest skonsultowanie to ze specjalistą bądź z lekarzem, ani żeli działanie na własną rękę.

Przez błędną diagnozę możemy sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Zapraszam na konsultację przyjdź, a dowiesz się wiele na temat brodawek i własnych stóp.

USUWANIE WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI

To częsta, bolesna i utrudniająca funkcjonowanie dolegliwość, dotycząca najczęściej paluchów. W niektórych przypadkach może dotyczyć także pozostałych paznokci stóp. Paznokcie ulegają zakrzywieniu w dół, wbijając się w otaczająca paznokieć tkankę miękką. Początkowy lekki ból, wrażliwość na dotyk i ucisk świadczą o stanie zapalnym.
W dalszym przebiegu dochodzi do opuchlizny, sączenia i narastania tkanki (tzw. „dzikie mięso”).

Przyczyny powstawania:

  • nieprawidłowe obcinanie paznokci, zbyt głębokie wycinanie kątów paznokcia,
  • noszenie źle dopasowanego obuwia (zbyt ciasne, na obcasie, z wąskimi czubkami),
  • urazy mechaniczne (nadepnięcie, upadek ciężkiego przedmiotu),
  • wieloletnia grzybica (deformuje, osłabia i obniża tor wzrostu paznokcia),
  • niektóre dyscypliny sportowe (piłka nożna, balet),
  • nagły wzrost wagi ciała (np. ciąża),
  • genetyczne występowanie wrastających paznokci.

Dotychczasową praktykowaną metodą leczenia wrastających paznokci były zabiegi chirurgiczne. Z doświadczenia wynika, iż metody te nie są skuteczne, a nawet pogarszają stan. Ingerencje chirurgiczne doprowadzają do jeszcze większego wrastania, a to z uwagi na mocne i uciskowe założenie opatrunków na ranę po zabiegu i uszkodzeniu macierzy. W związku z tym po paru miesiącach, a nawet latach paznokieć ponownie zaczyna wrastać.

W gabinecie stosuje się nieinwazyjną metodę korekcji wzrostu paznokcia klamrą ortonyksyjną typu Fraser’a.

TAMPONADA

Tamponada polega na wkładaniu miękkiego, chłonnego opatrunku pomiędzy paznokieć a wał paznokciowy. Bez tamponady nie ma prawidłowego postępu korekcji wrastających paznokci. Przy stanie zapalnym wymagane jest zmienianie tamponady kilka razy dziennie. Ważne jest zaangażowanie klienta, który sam będzie w domu zmieniał sobie tamponadę.

TERAPIA NA PĘKAJĄCE PIĘTY (ROZPADLINY)

Skóra na piętach jest fizjologicznie grubsza, „gęstsza”, pełni funkcję przenoszenia i amortyzacji podczas chodzenia. Źle traktowana skóra rogowacieje, a źle pielęgnowana – staje się nieelastyczna i zaczyna pękać.

Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, mogą sięgać nawet do skóry właściwej. Mogą przy tym wystąpić krwawienia sprawiając ból.

Przyczyny powstawania:

  • sucha i twarda skóra,
  • uboga dieta,
  • niedostateczna ilość płynów,
  • niewłaściwa pielęgnacja,
  • cukrzyca,
  • twarde i zbyt małe buty (chodaki, klapki)

Właściwe usuwanie tej warstwy rogowej jest bardzo ważne, gdyż zbyt drastyczne prowadzi do szybszego jej narastania, zaś za małe pozostawia nieprawidłowe napięcia skóry całych stóp i doprowadza do pęknięć.

W gabinecie często proponowana jest terapia rozłożona na kilka wizyt w trakcie której stopniowo usuwa się zrogowaciały naskórek, a następnie zakładany jest opatrunek ze środkiem leczniczym. Tego typu zabiegi przynoszą szybką poprawę.

PIELĘGNACJA STÓP DIABETYKÓW (STOPA CUKRZYCOWA)

Syndrom stopy cukrzycowej (SSC) jest jedną z najgroźniejszych powikłań cukrzycy. To właśnie diabetycy najczęściej narażeni są na duże ryzyko powstawania trudno gojących się ran chronicznych.

Cukrzyca jest chorobą bardzo podstępną i szalenie skomplikowaną pod względem objawów, oceny ryzyka i możliwości interwencyjnych. Dla osób z syndromem SSC niefachowo przeprowadzonym pedicure może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje – np. amputacja stopy. Aby tego uniknąć wystarczy, że chorujący na cukrzycę będą regularnie lub co jakiś czas odwiedzali fachowy gabinet podologiczny.

Prawidłowa pielęgnacja i noszenie odpowiednio dobranego obuwia jest głównym elementem profilaktyki stopy cukrzycowej.

OBCIĘCIE I OSZLIFOWANIE PAZNOKCI

Estetyka naszych stóp zależy głównie od wyglądu naszych paznokci. Dla uzyskania efektu zdrowych i ładnych paznokci ważny jest dobór odpowiednich metod oraz technik pracy specjalisty.

Istotne znaczenie ma tu również stosowanie fachowych narzędzi oraz renomowanych produktów.

REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ

Zabieg polega na odbudowie rekonstrukcji paznokcia uszkodzonego w wyniku złamania, choroby (grzybicy), uszkodzenia jak również ma zastosowanie w przypadku paznokci pękających wzdłuż.

Pielęgnacja takich paznokci polega na pozbyciu się zniszczonych np. w wyniku grzybicy części paznokcia i chronieniu noworosnącej, płytki paznokciowej. Przy użyciu odpowiednich frezów usuwana jest tylko część zniszczona płytki.

Na tak przygotowany paznokieć nakłady jest żel GEHWOL światłoutwardzalny z clotrimazolem. Za pomocą frezów kształtujemy protezę płytki paznokciowej, tak aby jak najbardziej upodobnić ją do naturalnego paznokcia.

Korzyści z zabiegu:

  • szybka odbudowa paznokcia,
  • koniec z nieznośnym bólem podczas chodzenia,
  • ładne i zadbane stopy,
  • szybki efekt.

USUNIĘCIE MODZELI

Modzel to obszar wzmożonego, nadmiernego rogowacenia (hiperkeratoza). Dość duże, płaskie skupisko zrogowaciałej masy o żółtym zabarwieniu, okrągłym lub owalnym kształcie. Powstają wskutek nierównomiernego obciążenia stóp, tarcia lub ciągłego ucisku na określony obszar skóry.

Przyczyny powstawania:

  • deformacje w układzie kostnym stóp,
  • noszenie niewłaściwego obuwia,
  • otyłość,
  • nadmierne usuwanie zrogowaciałego naskórka.

Pacjentom cierpiącym na tę dolegliwość polecane są wizyty w gabinecie podologicznym, stosowanie opatrunków odciążających lub amortyzujących, zmiana obuwia, indywidualne wkładki ortopedyczne, pod modzelem mogą się tworzyć bolesne odciski.

MALOWANIE I ZDOBIENIE PAZNOKCI

W dzisiejszych czasach każda kobieta pragnie mieć zadbane stopy i pięknie pomalowane paznokcie. W naszym gabinecie zadbamy o piękno Twoich stóp i dłoni, sprawiając, że poczujesz się jeszcze bardziej kobieco.

Stawiamy na wysoką jakość i pełne zadowolenie Klienta, dlatego używamy lakierów renomowanej firmy CND Vinylux.

© Copyright - Gabinet Podologiczno-Kosmetyczny – mgr Anna Roman